Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Filologicznym i Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalnym. Doskonalił się pod kierunkiem prof. Pawła Lisicjana w Weimarze. Karierę artystyczną rozpoczął jako pierwszy baryton – solista Opery w Meiningen. Następnie był solistą w Operze Krakowskiej, a od 1995 do 2006 roku był pierwszym barytonem w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Wielokrotnie występował na scenie Opery Narodowej w Warszawie, z którą w 1994 wziął udział w tournee do Francji, Niemiec, Włoch i Szwajcarii. Z Operą Poznańską występował m.in. w Danse Theater i Royal Theater w Hadze, w Concertgebouw w Amsterdamie, Congrees Palais w Paryżu.

Śpiewał gościnnie na licznych scenach świata, m.in. w Luksemburgu, Norymberdze, Berlinie, Heilbronn, Ostendzie, Carca-sonne, wielokrotnie – na Międzynarodowym Festiwalu w Xanten. W 1995 wziął udział w galowym koncercie Metropolitan Opera w Melbourne Concert Hall, w 1997 – w nowej produkcji Strasznego dworu w Shea’s Performing Art’s Center w Buffalo, w 1998 dał recital w Casino Theatre w Lille, a w 1999 kreował rolę Skarpiowa w światowej premierze opery Galina M. Landowsky’ego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Brał udział we wszystkich superprodukcjach Opery Wrocławskiej (Aida, Carmen, Nabucco, Trubadur, Carmina burana, Straszny dwór, Skrzypek na dachu, Złoto Renu, Walkiria, Zygfryd, Zmierzch bogów) w Hali Ludowej oraz w spektakularnej produkcji plenerowej Gioconda z 2003 r. Uczestniczył w nagraniach płyty i wideo opery Nabucco oraz opery Trubadur. Odbył tournee z Operą Wrocławską na Tajwan oraz z Operą Narodową do Pekinu. We wrześniu 2004 zaśpiewał partię Jagona w premierowym spektaklu Otello w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W sierpniu 2006 r. wystąpił z Operą Wrocławską na Letnim Festiwalu Operowym w Xanten w spektaklach La Traviata i Trubadur.

Dwukrotny laureat Złotej Iglicy w 2004 i 2005 roku – nagrody publiczności przyznawanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jest jedynym polskim barytonem, który ma w swoim repertuarze całość „Pierścienia Nibelunga” Wagnera.